wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Plomby kontenerowe - czym są, korzyści, na co zwracać uwagę przy zakupie?
Kontakt
  • Yes Grzegorz Piasecki
  • Yes Grzegorz Piasecki
  • ul. Umińskiego 20/66
  • 03-984 Warszawa, mazowieckie
  • Nie prowadzimy sprzedaży stacjonarnej.
    NIP: 1131103936

  • E-mail:kontakt@securityleader.pl
  • Telefon+48605290141
  • Godziny działania sklepu24/7 Wysyłki: poniedziałek - piątek Biuro handlowe: poniedziałek - piątek 8-16

Plomby kontenerowe - czym są, korzyści, na co zwracać uwagę przy zakupie?

Data dodania: 29-12-2020

Możliwość uzyskania szczególnych właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa dla branży transportowej osiągnąć można poprzez wykorzystanie plomb kontenerowych. Można je wykorzystywać w trakcie różnych rodzajów przewozów towarów, przede wszystkim drogą morską, ale też kolejową czy lotniczą, ale także z zastosowaniem innych form dostarczania ładunków.

Charakterystyka plomb kontenerowych

Są one przede wszystkim bardzo trwałe i odporne na próby zerwania przez osoby trzecie, dzięki czemu dość skutecznie zabezpieczają ładunki, które są ich za pomocą chronione i przewożone. Do ich usunięcia potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, którymi są najczęściej nożyce przeznaczone do cięcia stali, gdy z takiego właśnie materiału zostały one wykonane, ale także tworzywa sztucznego.

Plomby kontenerowe Posiadają one indywidualną numerację lub kod kreskowy, dzięki czemu można w łatwy sposób je identyfikować i odróżniać od siebie, zapobiegając tym samym fałszerstwom i możliwościom oszukania chociażby służb celnych. Aby zapewnić trwałość temu znakowaniu, w najlepszych jakościowo elementach wykorzystywana jest technologia laserowa.

Stosowane typy

Do plomb kontenerowych zaliczyć można dwa rodzaje produktów, które są wykorzystywane do zabezpieczania transportów: kablowe, które posiadają linkę ze stali, dzięki czemu ich założenie jest łatwiejsze i szybsze, a jednocześnie nie potrzeba do jego wykonania dodatkowego, specjalistycznego sprzętu. Drugą opcją, pewniejszą i znacznie popularniejszą, jest wykorzystanie opcji butelkowej, której nazwa pochodzi od kształtu tego produktu. Charakteryzują się one bardzo dużą trwałością, aby jej otwarcie stanowiło spore wyzwanie dla osoby niepożądanej.

Korzyści stosowania plomb kontenerowych

Wykorzystywanie tego rodzaju zabezpieczeń może przynieść szereg korzyści dla osób stosujących je w różnych rodzajach transportu. Do takich zalet wskazać można chociażby większą pewność, że towar dotrze do miejsca przeznaczenia w nienaruszonym stanie i w łatwiejszym stopniu oraz jednocześnie szybszym czasie będzie można sprawdzić, czy doszło do jakichś naruszeń. Dzięki zastosowaniu tak mocnych środków ostrożności, wielu potencjalnych przestępców można zrezygnować z próby dokonania kradzieży.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Kupując plomby kontenerowe, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które będą miały wpływ na solidność poczynionych zakupów i odpowiednie zabezpieczenie transportowanych ładunków. Warto chociażby pomyśleć o rodzaju produktu i zastosowanych materiałach do jego wykonania, które mają wpływ na przeznaczenie konkretnego typu plomby kontenerowej. Można ją chociażby wykonywać z tworzywa sztucznego lub ze stali, co ma wpływ na ich trwałość i zastosowanie. Wykorzystanie materiałów nierdzewnych jest istotne szczególnie w przypadku transportu morskiego, gdy kontakt z wodą mógłby narazić je na uszkodzenie.

Warto także zweryfikować, czy i jakie posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, aby wiedzieć, czy kupowany produkt jest warty zaufania i można go bez problemów używać do ochrony wartościowego ładunku.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl