wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Wybór odpowiedniej plomby zabezpieczającej
Kontakt
  • Yes Grzegorz Piasecki
  • Yes Grzegorz Piasecki
  • ul. Umińskiego 20/66
  • 03-984 Warszawa, mazowieckie
  • Nie prowadzimy sprzedaży stacjonarnej.
    NIP: 1131103936

  • E-mail:kontakt@securityleader.pl
  • Telefon+48605290141
  • Godziny działania sklepu24/7 Wysyłki: poniedziałek - piątek Biuro handlowe: poniedziałek - piątek 8-16

Wybór odpowiedniej plomby zabezpieczającej

Data dodania: 29-12-2020

Wiele dostępnych na rynku typów plomb zabezpieczających sprawia, że można je wykorzystywać w różnych sytuacjach, dzięki czemu są to uniwersalne produkty, mające bardzo wszechstronne zastosowanie w gospodarce. Aby uzyskać najlepsze parametry do danych okoliczności, konieczny jest wybór odpowiedniej plomby zabezpieczającej, co jest możliwe do wykonania z uwzględnieniem najważniejszych czynników.

Zastosowanie plomb zabezpieczających

Do kluczowych czynników branych pod uwagę z pewnością trzeba zaliczyć możliwości ich wykorzystania. W tym przypadku istotne jest to, czy będą ochraniać kontenery, stosowane w branży transportowej, czy potrzebujemy je do liczników, ale także worków czy wielu innych zastosowań. Wówczas konieczny jest różny stopień trwałości ze względu na warunki oraz wartość chronionego mienia.

Wykorzystywane do ich stworzenia materiały

Innym elementem, który warto rozważyć przez zakupem, jest również materiał, który zostaje użyty do wykonania plomby zabezpieczającej. Przede wszystkim można tym celu wykorzystywać tworzywo sztuczne, ale też metal, kiedy chcemy wykorzystać bardziej wytrzymałe materiały. Można zastosować również elementy chociażby w formie naklejkowej, które w łatwy sposób mogą świadczyć o tym, że ktoś próbował dokonać kradzieży.

Kolorystyka i numeracja

Niekiedy istotną kwestią jest także barwa, która może być zarówno jednolita lub zróżnicowana. Poza tym w niektórych sytuacjach przydatne są kolory ostrzegawcze, co również należy wziąć pod uwagę przy wyborze plomby zabezpieczającej dla własnych potrzeb. Dochodzi do tego kwestia odpowiedniej numeracji i sposobu jej oznaczania na produkcie. W tym ostatnim względzie można również wykorzystać różne typy nanoszenia kodu na jej warstwę ochronną. Obecnie stosuje się do tego chociażby technikę laserową, która wpływa przede wszystkim na trwałość wykonywanego napisu.

Poziom zabezpieczeń

Kolejnym elementem zróżnicowania, który może być istotny przy wyborze plomby zabezpieczającej przed jej zakupem, jest planowany zakres trwałości, który będzie potrzebny do ochrony, a także późniejszego otwarcia tego elementu. Na rynku dostępne są wersje indykatorowe, barierowe, a także pośrednie opcje, z których pierwsze z wymienionych są stosunkowo proste w zdejmowaniu i można tego dokonywać ręcznie. W przypadku opcji barierowej jest do tego konieczny specjalistyczny sprzęt, dlatego też mienie jest dzięki temu w lepszy sposób chronione.

Wykonanie plomb zabezpieczających

Jak w przypadku wielu produktów, które planujemy zakupić, a od których zależy bezpieczeństwo nasze i naszego mienia, trzeba również zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, która ma bezpośrednie przełożenie ich wytrzymałość. Istotnym elementem wpływającym na trwałość są parametry w zakresie odporności na zginanie czy uderzenia, a także elastyczności, którymi odznaczają się plomby zabezpieczające. Możemy również brać pod uwagę producenta, jeśli orientujemy się w firmach produkujących takie artykuły, ale przynajmniej kraju pochodzenia, z którego one pochodzą.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl