wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Zastosowanie plomb zabezpieczających
Kontakt
  • Yes Grzegorz Piasecki
  • Yes Grzegorz Piasecki
  • ul. Umińskiego 20/66
  • 03-984 Warszawa, mazowieckie
  • Nie prowadzimy sprzedaży stacjonarnej.
    NIP: 1131103936

  • E-mail:kontakt@securityleader.pl
  • Telefon+48605290141
  • Godziny działania sklepu24/7 Wysyłki: poniedziałek - piątek Biuro handlowe: poniedziałek - piątek 8-16

Zastosowanie plomb zabezpieczających

Data dodania: 29-12-2020

Ochrona ładunków w różnych rodzajach transportu przed ingerencją osób trzecich to najważniejsze z zadań, do których przeznaczone są plomby zabezpieczające. Dzięki temu można w łatwiejszy sposób zorientować się, że doszło do kradzieży przewożonego towaru, a wykorzystuje się do tego różne typy ochrony dostępu do transportowanych ładunków, wykonywane przede wszystkim z różnych rodzajów materiałów i wykorzystanej konstrukcji.

Inne zastosowania plomb zabezpieczających

Oprócz ochrony transportu lotniczego czy kolejowego, a także chociażby plandek samochodowych, plomby zabezpieczające można również spotkać w przypadku wodomierzy czy liczników prądu lub gazu, czyli urządzeń, które odpowiadają za pomiar mediów, dlatego też ich kontrola wymaga szczególnej ochrony przed zewnętrzną ingerencją i możliwością zakłócenia wyników. Można do tej roli użyć różnych typów plomb zabezpieczających, produkowanych z różnych materiałów, w tym przede wszystkim z tworzywa sztucznego lub ze stali.

Specjalistyczne możliwości wykorzystania

Plomby zabezpieczające są stosowane również przez służby państwowe, które w ten sposób mogą uniemożliwić przemyt towarów, co jest wykorzystywane chociażby przez urzędników celnych. Mogą być wykorzystywane również przez wojsko do pomocy przy załadowaniu broni palnej. Wzmocni to również bezpieczeństwo osób wykorzystujących je w armii, a także w innych służbach, które mają z nią do czynienia.

Korzyści wynikające z plomb zabezpieczających

Podczas transportowania towarów zastosowanie tych elementów pozwala na szybkie dostrzeżenie kradzieży i podjęcie niezbędnej w tej sytuacji reakcji. Wyposażenie je w kod kreskowy czy numer sprawia, że następuje prosta identyfikacja, dzięki której niemożliwa jest podmiana, a w miejscu docelowym można skontrolować dostarczone towary z wykazem tych, które do niego wyruszyły. Z kolei w bardziej zaawansowanych wersjach możliwe jest zamontowanie czujnika, który w momencie próby dokonania ingerencji poinformuje właściciela o próbie dokonania kradzieży.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl